top of page
http://www.day.kiev.ua/uk/news/220814-sili-ato-znishchili-pid-snizhnim-11-gradiv-i-3-tanki-teroristiv

Внесені зміни стосовно строків чергового призову

Президент України Указом  від 7 травня  № 255/2015 продовжив на один місяць призов громадян України на строкову військову службу. Строк чергового призову, згідно із внесеними змінами до Указу від 17 лютого 2015 року № 88/2015, визначено як «квітень-червень 2015 року», замість «квітень-травень». Наступний призов запланований на жовтень – листопад 2015 року. Ці строки поки не зазнавали змін.
На даний момент до строкової служби призиваються придатні за станом здоров’я до воєнної служби в мирний час громадяни України  чоловічої статі, яким до дня відправки в військові частини виповнилося 20 років, і старших осіб, що не досягли 27-літнього віку, і таких, що не мають права на звільнення чи відстрочку від призову на строкову військову службу.
 

http://uapress.info/uk/news/show/26296

Продовжено звільнення в запас військовослужбовців

 

Президент України Указом від 6 мая № 254/2015 постановив провести в травні - липні 2015 року звільнення в запас військовослужбовців, які були призвані до військової служби по призову при мобилизації на особливий період у відповідності з Указом Президента від 6 мая 2014 года №454/2014 о частичной мобилизации. Варто нагадати, що попередній етап звільнения в запас продовжувався з 18 березня до 1 травня.

На розгляд Верховної Ради України подано законопроект про ДУК

14 травня в українському парламенті було зареєстровано законопроект № 2851 «Про  Добровольчий Український корпус», який підготував народний депутат Дмитро Ярош. Він неоднаразово підкреслював необхідність збільшити тиск на владу з метою якомога скорішого прийняття закону про ДУК.
У проекті передбачено, що Добровольчий Український корпус (ДУК) є юридичною особою публічного права, що знаходиться у сфері управління Міністерства оборони України і є позапартійною организацією. До основних задач ДУК проектом віднесено такі:
    •    допомога Збройним Силам України та іншим законним військовим формуванням шляхом участі в проведенні і/або проведенні бойових дій, розвідувальної, контррозвідувальної, диверсійної, партизанської та іншої діяльності;
    •    забезпечення підготовки добровільців до оборони України, захисту її сувернітету;
    •    спортивне, оздоровче та військово-патріотичне виховання громадян України.
У законопроекті вказано, що ДУК може бути залученим до забезпечення охорони громадського порядку; забезпечення державної безпеки, включаючи боротьбу з тероризмом; забезпечення охорони державного кордону України; до охорони найбільш важливих державних об’єктів; заходів з запобігання, припинення, подолання наслідків пожеж, стихійних лих, інших надзвичайних ситуацій.
Варто наголосити на тому, що членство в ДУК не звільняє добровольців від необхідності виконання загального військового обов’язку.
Законопроектом передбачено декілька категорій добровольців Добровольчого Українского Корпуса: дійсний доброволець – з 18 років, юний - з 14 років, почесний доброволець. Командир Добровольчого Українського Корпусу призначається Президентом України за результатами рейтингового голосування, в якому приймають участь командири запасних батальонів ДУК.
Міністерство оборони України здійснює забезпечення ДУК зброєю, боєприпасами та спорядженням. Окрім цього, згідно із законопроектом, ДУК повинен мати свій формений одяг, прапор, герб, нашивку та іншу символіку.
Запропонована модель легалізації добровольчого руху, як відмічається в пояснювальній записці, створена на основі естонського досвіду (Кайтселійт) з урахуванням українських реалій та поточної практики взаємовідносин добровольчих утворень із Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями.

 

 

Набув чинності Закон України, що урегульовує статус осіб, які беруть участь в АТО в добровольчих формуваннях

 

19 червня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України». Цим законом внеено ряд важливих змін, що стосуються статусу учасника бойових дій та інваліда війни.

Зокрема, тепер можуть бути визнані учасниками бойових дій особи, що брали участь у бойових діях у складі добровольчих формувань, але за умови, що такі добровольчі формування  були включені до утворених відповідно до законодавства військових формувань та правоохоронних органів.

Що ж стосується учасникіа так званих «неофіційних» добровольчих формувань, їх статус теж було врегульовано, щоправда не так як того хотілось би. Такі особи теж можуть розраховувати на пільги, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», однак лише у випадку визнання їх інвалідами війни внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих в зоні АТО. Тобто отримати статус учасника бойових дій вони, як і раніше, навряд чи зможуть.

Окрім того, було врегульовано статус осіб, які добровільно забезпечували проведення антитерористичної операції (у тому числі здійснювали волонтерську діяльність). Однак, волонтери так само можуть отримати лише статус інваліда війни; згідно з цим законом їм не може бути надано статус учасника бойових дій.

http://www.volynnews.com/news/society/dobrovolchi-batalyony-budut-perepidporiadkovani-armiyi/
bottom of page